howtobuildasustainablewardrobe

Jak kupować z głową?


Czerwiec 07, 2021

Gdzie oddać lub sprzedać niepotrzebne ubrania?

Gdzie oddać lub sprzedać niepotrzebne ubrania?

Gdzie oddać lub sprzedać niepotrzebne ubrania?

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami? Opcji jest wiele. Najpierw musisz zadecydować, czy dana rzecz nadaje się do dalszego użytku. Jeśli nie (jest zniszczona, zmechacona, poplamiona lub rozciągnięta i nie da się tego naprawić), możesz ją wyrzucić. Jeśli tak, możesz ją oddać lub sprzedać. W ten sposób wywołasz na czyjejś twarzy uśmiech i zrobisz dobry uczynek. Zarówno dla niej, jak i dla samego siebie. Niepotrzebne ubrania przestaną zalegać Ci w szafie, więc oczyścisz otaczającą Cię przestrzeń.

Dokąd można oddać nienoszone ubrania?

  • fundacje np. Pomaganie Przez Ubranie – zbiórka odzieży używanej
  • domy dziecka/domy samotnej matki/domy opieki dla seniora – jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się najbliższy z nich w twojej arenie, z pewnością znajdziesz je, szukając ich w Internecie (w ten sposób będziesz mógł również sprawdzić, na jakie rzeczy konkretnie jest teraz zapotrzebowanie)
  • schroniska dla bezdomnych/noclegownie – znajdują się we wszystkich większych miastach, ich dostępność również możesz znaleźć robiąc research w Internecie
  • specjalne kontenery np. pojemniki należące do Polskiego Czerwonego Krzyża rozmieszczone są na terenie 16 województw, a ich mapę możesz znaleźć na oficjalnej stronie fundacji Tekstylia (pck.pl)
  • lokalne sklepy/zbiórki charytatywne – coraz popularniejsze rozwiązania w wielu miastach, możesz znaleźć o nich informacje, śledząc lokalne strony internetowe miejsca, w którym mieszkasz

Rzeczy można oddać także swojemu bliskiemu/znajomemu, jeśli wyrazi on taką chęć. To dobry sposób, by sprawić mu trochę radości. Jeśli jednak chciałbyś zarobić trochę pieniędzy, możesz wystawić swoje ubrania na sprzedaż w Internecie lub zanieść je do lokalnego lombardu. Sprzedaż internetowa wymaga więcej wysiłku, gdyż musimy zrobić dobre zdjęcia, przygotować opis, odpowiedzieć na ewentualne pytania potencjalnych kupców, spakować oraz nadać paczkę, ale z pewnością daje dużo satysfakcji.

Gdzie można sprzedać nieużywane ubrania?

  • Vinted
  • Less app
  • Olx
  • Allegro
  • Marketplace na Facebooku

Zasady sprzedaży internetowej są dość proste. O tym, jak zrobić to szybko, prosto i opłacalnie, napiszę osobny post. Mam nadzieję, że zainspiruje Cię on do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *