howtobuildasustainablewardrobe

Jak kupować z głową?


Czerwiec 09, 2021

Jak efektywnie sprzedać swoje ubrania?

Jak efektywnie sprzedać swoje ubrania?

Jak efektywnie sprzedać swoje ubrania?

Jak szybko i prosto sprzedać swoje ubrania przez Internet? Niezależnie od tego, na jakiej stronie internetowej lub aplikacji komórkowej wystawimy przedmiot, zasady są podobne.

  1. Oceń stan ubrania: stan nowy z metką/stan nowy bez metki/stan idealny bez wad/stan bardzo dobry z nieznacznymi wadami/stan dobry z istotnymi wadami – to pozwoli Ci wycenić przedmiot i przygotować szczegółowy opis.
  2. Zrób dobre zdjęcia: ubrania powinny być wyprane, wyprasowane i starannie ułożone/powieszone na wieszaku/ubrane na osobie lub na manekinie. Tło powinno być jasne i gładkie. Zdjęcia należy wykonywać w świetle dziennym, aby dobrze odzwierciedlić kolory. Oprócz całościowych zdjęć ubrania, warto dodać również fotografię metki z marką i składem.
  3. Przygotuj opis: musi on zawierać rozmiar z metki i opcjonalnie wymiary, cenę ubrania i wysyłki, kolory i ewentualne wady rzeczy.
  4. Nazwij ogłoszenie, przyporządkuj je do odpowiedniej kategorii i użyj hasztagów, jeśli jest to możliwe: to zwiększy twoje zasięgi.
  5. Bądź cierpliwy: potencjalni kupujący mogą zadawać dużo pytań, a ich czas decyzji na zakup może być wydłużony. W takiej sytuacji, warto jest odpowiadać na wszystkie ich wątpliwości (nawet jeśli wydają się banalne) i być przy tym uprzejmym.
  6. Bądź otwarty na negocjacje: czasem warto wystawić daną rzecz za trochę wyższą cenę niż cena minimalna, za którą ostatecznie chce się ją sprzedać. Kupujący będą próbowali negocjować ceny, a przyzwalając na nie, dasz im satysfakcję i poczucie, że są dla Ciebie „ważni”.
  7. Nie przesadzaj z ceną: moda przemija, zatem część rzeczy, które leżą w Twojej szafie od poprzedniej epoki, nie będą miały już takiej wartości jak kiedyś. Wartość zależy od tego, ile ktoś będzie w stanie zapłacić. Nie mowa tu jednak o autentykach, rzeczach vintage, szczególnie markowych i oryginalnych, których wartość może być większa niż była 100 lat temu.
  8. Podaj powód, dla którego zdecydowałeś się wystawić ogłoszenie: jeśli ubrania są dla ciebie za małe/za duże, już Ci się nie podobają lub po prostu chcesz zwolnić miejsce w szafie – napisz to. W ten sposób również zdobędziesz zaufanie potencjalnych kupujących, dając im do zrozumienia, że nie jesteś profesjonalnym sprzedawcą.

Proces ten może wydawać Ci się czasochłonny, ale zapewniam Cię, że daje dużo frajdy, więc wcale tego nie odczujesz. Aplikacja komórkowa np. Vinted dodatkowo Ci to usprawni i zaledwie kilkoma kliknięciami pozwoli Ci na dodanie ogłoszenia. Potem musisz tylko czekać na to, aż ktoś zdecyduje się dać Twoim ubraniom drugie życie. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *